Kaubikute rent Tallinnas (osa 2)

Kaubikute rent Tallinnast on saanud väga populaarseks ettevõtjate seas, kes teevad projektipõhist või lühiajalist tööd Skandinaavimaades. Kuna oma masinapargi soetamine ja pidamine on kulukas, tasub kaaluda soetamise asemel ka kaubikute rentimist. Kuigi rendihinnad võivad olla pisut kallimad kui näiteks Lõuna-Eestist rentides, teevad selle hinnavahe tasa madalamad transpordikulud sihtkohta jõudmisel. Kaob ära vajadus masinat mööda maanteed sihtkohta viia. Võidetakse kütusekulult ja ka aeg, mis masina transpordile kulub on märgatavalt lühem.

Kindalasti tasub teada ka seda, et näiteks paljudes lähiriikides peab auto võtma arvele kohalikus autoregistris, mis teeb auto omamise oluliselt kulukamaks, kui sõidukit rentida. Masinat on võimalik ka kokkuleppel rendileandjaga, vajaduse korral ümber vahetada. Nii kaob vajadus masinat arvele võtta.

Kaubiku rentimisel tasuks enda jaoks võimalikult täpselt selgeks teha, milline on minimaalne ja maksimaalne rendiperiood. Üldjuhul annavad rendifirmad pikemaajalise rendi korral auto rentijale parema hinna. Seega pidevalt rendiperioodi pikendades tasutakse rendileandjale üldjuhul kõrgemat päevapõhist rendihinda. Kui on teada, et kaubiku rendiperiood on vähemalt 1 kuu ja maksimaalne periood nt 2 kuud, tasub sellest enne masina rentimist rendileandjat teavitada. Sellest võidab üldjuhul just rentija.