Kaubiku rent Tallinnas (osa 3)

Kaubiku rentimine pealinnast on kerge, kuna suur osa ettevõtlusest koondub suurematesse linnadesse ja ka Tallinn pole siinkohal erand. Selge on see, et suurema valiku rendikaubikuid leiab logistiliselt sobivatest piirkondadest, nagu näiteks sadamad, raudteejaamad, suuremate maanteede ja liiklussõlmede ristumiskohad.

Mugavus kajastub ka kaubiku rendihinnas

Pisut üldistades võib väita, et need rendifirmad, kes on paremini nähtavad ja kergemini ligipääsetavad küsivad ka kaubiku rentijalt pisut kõrgemat hinda. Tegelikult on see igati mõistetav ja seda ei saa ettevõtjale kuidagi pahaks panna. Mugavus kajastub selgelt rendihinnas.

Kaubiku rentimisel kasub kindlasti lisaks hinnale vaadata ka kaubiku vanust. On igati loogiline, et 1998 aasta kaubik ja 2013 aasta kaubiku hinnad on erinevad.
Kokkuvõtlikult mõjutab rendikaubiku hinda kaks põhilist faktorit: asukoht ja masina vanus.

Kaubikute rent Tallinnas (osa 2)

Kaubikute rent Tallinnast on saanud väga populaarseks ettevõtjate seas, kes teevad projektipõhist või lühiajalist tööd Skandinaavimaades. Kuna oma masinapargi soetamine ja pidamine on kulukas, tasub kaaluda soetamise asemel ka kaubikute rentimist. Kuigi rendihinnad võivad olla pisut kallimad kui näiteks Lõuna-Eestist rentides, teevad selle hinnavahe tasa madalamad transpordikulud sihtkohta jõudmisel. Kaob ära vajadus masinat mööda maanteed sihtkohta viia. Võidetakse kütusekulult ja ka aeg, mis masina transpordile kulub on märgatavalt lühem.

Kindalasti tasub teada ka seda, et näiteks paljudes lähiriikides peab auto võtma arvele kohalikus autoregistris, mis teeb auto omamise oluliselt kulukamaks, kui sõidukit rentida. Masinat on võimalik ka kokkuleppel rendileandjaga, vajaduse korral ümber vahetada. Nii kaob vajadus masinat arvele võtta.

Kaubiku rentimisel tasuks enda jaoks võimalikult täpselt selgeks teha, milline on minimaalne ja maksimaalne rendiperiood. Üldjuhul annavad rendifirmad pikemaajalise rendi korral auto rentijale parema hinna. Seega pidevalt rendiperioodi pikendades tasutakse rendileandjale üldjuhul kõrgemat päevapõhist rendihinda. Kui on teada, et kaubiku rendiperiood on vähemalt 1 kuu ja maksimaalne periood nt 2 kuud, tasub sellest enne masina rentimist rendileandjat teavitada. Sellest võidab üldjuhul just rentija.

Kaubikute rent Tallinnas. Kaubiku maht ja kandevõime (osa 1)

Tihti mõeldakse, et kaubiku rentimine on väga lihtne. Teed päringu läbi kodulehe või helistadad rendileandjale ja hakkadki kohe kaubikut kasutama. Eks see olegi lihtne rendileandjale, kuna tema ei pea teadma kliendi vajadusi, vaid lihtsalt täitma nende soove ja kaubikut rentima. Väikestes linnades on kindlasti valiku tegemine lihtsam, kuna teenusepakkujaid ja ka kaubikute valik on suhteliselt väike. Võetakse, seda, mida pakkuda on. Kaubiku rent Tallinnas ja teistes suuremates linnades tähendab, aga oluliselt suuremat teenusepakkujate ja ka kaubikute valikut.

Mida siis pidada silmas, kui plaanite rentida kaubikut?

Alustama peaks kindlasti sellest, et kaubikuid saab valida eri mahu ja kandevõime järgi. Kui pead vedama paari väiksemat kasti, piisab kindlasti „pirukas“ tüüpi kaubikust. Samas kui vaja vedada kaupa, mis paigutatud euroalustele, nõuab see suure tõenäosusega suuremat kandevõimet ja mahutavust. Suurema kaubakoguse juures peaks kindlasti arestama sellega, et B-kategooria juhtimisõiguse korral võib olla kaubiku maksimaalne täismass 3500 kg. Kui kaubikuga veetava kauba kaal on suurem, peab selleks kindlasti kasutama suurema kandevõimega kaubikut ja omama vastava kategooria juhtimisõigust.

Varsti avaldame ka:

Kaubikute rent Tallinnas (osa 2)
Kaubikute rent Tallinnas (osa 3)
Kaubikute rent Tallinnas (osa 4)
Kaubikute rent Tallinnas (osa 5)